Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Prezydent Zgierza narusza Kodeks postępowania administracyjnego. SLD składa skargę.

Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski, mimo ustawowych terminów, przez dwa miesiące nie udzielił odpowiedzi na pismo, dotyczące wprowadzenia samorządowego programu in vitro w Zgierzu. Takie działanie to jawne naruszenie Kodeksu postępowania administracyjnego i lekceważenie mieszkańców, a na to nie zgadzają się działacze SLD, którzy skierowali do Rady Miasta Zgierza skargę na prezydenta miasta.

 

Pod koniec czerwca sekretarz SLD w powiecie zgierskim Łukasz Kubiak, wspólnie z inicjatorką łódzkiego programu in vitro, radną SLD Małgorzatą Moskwą-Wodnicką i przewodniczącą Forum Kobiet SLD Anną Chrostek, skierowali do prezydenta Zgierza pismo, w którym prosili o wprowadzenie samorządowego programu in vitro w Zgierzu. Wnioskodawcy zapewnili, że władze Łodzi są gotowe nieodpłatnie udostępnić niezbędne dokumenty. Mimo tych zapewnień i upływu ustawowego terminu na rozpatrzenie sprawy do wnioskodawców nie dotarła żadna odpowiedź.

 

"Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego pan prezydent miał miesiąc na udzielenie odpowiedzi, minęły dwa miesiące i nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi" - stwierdził Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie zgierskim.

 

"To jawne naruszenie przepisów i lekceważenie mieszkańców, w interesie których składaliśmy pismo. Nie jest to pierwszy przypadek arogancji ze strony władz miasta. Już wcześniej odrzucona została petycja SLD w sprawie wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, czy propozycja wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w czasie Dni Zgierza" - dodał Łukasz Kubiak

 

Prezydent Zgierza przekonuje, że odpowiedź została udzielona, a jej przedłużenie wiąże się z faktem, że pismo zostało uznane za petycję. Niestety takiej wersji przeczą fakty. 

 

Odpowiedź nie dotarła ani do biura SLD, gdzie nie stwierdzono nawet awizo, które potwierdzałoby, że nie zastano nikogo w biurze, ani na prywatny adres przewodniczącego Sojuszu w powiecie zgierskim. Nieprawdziwe wydaje się też tłumaczenie, że pismo zostało uznane za petycję, ponieważ zgodnie z ustawą o petycjach treść takiej petycji powinna zostać niezwłocznie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Miasta, co nie stało się przez ponad dwa miesiące.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem