Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zgierskie Światełko Pamięci już po raz trzeci

Koniec października to czas przygotowań do Święta Zmarłych, podczas którego wspominamy naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Jednak nie na wszystkich grobach, 1 listopada zapłoną znicze. To przede wszystkim groby osób samotnych czy bezdomnych. Własnie dlatego zgierski SLD już po raz 3 organizuje akcję pod nazwą Zgierskie Światełko Pamięci, podczas której zapalane są znicze właśnie na opuszczonych grobach.

 

"Święto Zmarłych to przede wszystkim pamięć. Pamięć o naszych najbliższych, przyjaciołach i znajomych, których już z nami nie ma. Jest jednak wiele grobów, na których znicze nie zapłoną, są to groby osób samotnych czy bezdomnych. Sojusz Lewicy Demokratycznej już po raz trzeci zorganizował Zgierskie Światełko Pamięci, podczas którego zapalamy znicze na opuszczonych grobach" - mówi Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie zgierskim, pomysłodawca akcji

 

W tym roku pogoda nie dopisała organizatorom akcji, jednak jak sami podkreślają, są zdeterminowani, by pamięć o osobach samotnych czy bezdomnych nie zniknęła, dlatego deszcz nie stanowi dla nich przeszkody.

 

"Cieszę się, że w tym roku mamy wsparcie radnego Rady Miasta Zgierza Józefa Dziemdzieli, który w akcji bierze udział po raz pierwszy jako radny miejski. Mam nadzieję, że z każdym rokiem w akcji uczestniczyć będzie coraz więcej osób" - stwierdza Łukasz Kubiak "Przygotowaliśmy blisko 100 zniczy, które zostaną zapalone na opuszczonych grobach" - dodaje.

 

Jak co roku akcja odbywa się w ostatni weekend października, nie inaczej było w tym roku.

 

"Znicze zostaną zapalone także na innych zgierskich cmentarzach, również na cmentarzu komunalnym przy ul. Konstantynowskiej. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach do akcji dołączą również inne zgierskie organizacje i instytucje" - podkreśla Józef Dziemdziela radny SLD w Radzie Miasta Zgierza.

 

"Dla nas ta akcja ma szczególne znaczenie, ponieważ zapalamy też znicz na grobie naszego kolegi, byłego przewodniczącego SLD w powiecie zgierskim Jerzego Nastalczyka, który sam był osobą samotną" - dodaje radny Dziemdziela. 

 

Dla działączy lewicy pamięć o osobach samotnych i bezdomnych, ale też osobach, których rodziny wyjechały z Polski na stałe, przez co grobami nie ma się kto zajmować, jest szczególnie ważna.

 

"Pamięć to dziedzictwo, bez pamięci nie ma historii, dlatego trzeba o nią dbać. Nie możemy pozwolić, by zapomniano o tych osobach" - dodała Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, uczestniczka akcji.

 

3. Zgierskie Światełko Pamięci3. Zgierskie Światełko Pamięci3. Zgierskie Światełko Pamięci

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem