Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Chcą bezpłatnych przejazdów na Dni Zgierza

Przedstawiciele zgierskiego SLD, wspólnie z radnymi Koalicji Obywatelskiej, Stowarzyszeniami "Wspólnie dla Zgierza" i "Zgierski Samorząd" oraz .Nowoczesną i PSL, podczas czwartkowej konferencji prasowej przed Urzędem Miasta Zgierza zaprezentowali projekt uchwały, zgodnie z którym podczas obchodów Dni Zgierza obowiązywać mają bezpłatne przejazdy zgierską komunikacją miejską.

 

"Jak co roku na początku czerwca obchodzić będziemy Dni Zgierza, aby ułatwić mieszkańcom udział w zaplanowanych imprezach, proponujemy wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w dniach 1-3 czerwca" - powiedział sekretarz SLD w powiecie zgierskim Łukasz Kubiak, radny Rady Osiedla 650-lecia.

 

"Zaproponowany przez prezydenta Staniszewskiego »Jeżobus« nie jest rozwiązaniem, w końcu to tylko autobus linii nr 1 o nieco rozszerzonej trasie, jest ułatwieniem tylko dla części mieszkańców. Poza tym inicjatywa prezydenta pojawiła się dopiero gdy usłyszał o naszych planach, o czym świadczy brak projektu uchwały w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Zgierza" - dodał radny Kubiak.

 

Wspólna propozycja kilku ugrupowań i stowarzyszeń ułatwić ma mieszkańcom Zgierza udział w imprezach i zachęcić do licznego uczestnictwa w święcie miasta.

 

"Chcemy zapewnić wszystkim mieszkańcom, bez względu na to, w jakiej dzielnicy mieszkają, łatwy i wygodny dojazd na obchody święta miasta" - podkreślił Mieczysław Witczak ze Stowarzyszenia "Wspólnie dla Zgierza".

 

Jak zaznaczają pomysłodawcy ich inicjatywa, w przeciwieństwie do propozycji PiS, jest przemyślana i możliwa do zrealizowania.

 

"Wiemy skąd wziąć na to pieniądze i zaproponujemy to na najbliższej sesji Rady Miasta Zgierza, gdy złożymy nasz projekt w sprawie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w czasie obchodów Dni Zgierza" - stwierdził radny Koalicji Obywatelskiej Andrzej Mięsok.

 

Sekretarz SLD w powiecie zgierskim Łukasz Kubiak zaapelował także do władz Zgierza o dodatkowe kursy w sobotni i niedzielny wieczór, by zapewnić mieszkańcom wracającym z koncertów bezpieczny i wygodny powrót do domów.


 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem