Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD w Zgierzu uczciło Dzień Zwycięstwa

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Zgierzu uczcili Dzień Zwycięstwa. Przypadające 8 maja święto państwowe ustanowione zostało, by upamiętnić zakończenie II wojny światowej w Europie.

 

"Sojusz Lewicy Demokratycznej już po raz drugi organizuje obchody Dnia Zwycięstwa w Zgierzu. To drugie - obok 1 Maja - święto państwowe, którego nie obchodzą ani władze państwowe, ani samorządowe" - mówił w czasie obchodów Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie Zgierskim.

 

"W ten sposób chcemy upamiętnić 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej i oddać hołd ofiarom nazizmu i faszyzmu, zarówno tym wojskowym, jak i tym cywilnym. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach gdy nacjonalizm i nienawiść znów podnoszą głowę." - dodał Łukasz Kubiak. 

 

Delegacja zgierskiego SLD, podobnie jak podczas ubiegłorocznych obchodów, złożyła kwiaty na grobach żołnierzy 1939 roku oraz na cmentarzu żołnierzy radzieckich, którzy zginęli w 1945 roku, wyzwalając Zgierz.

 

"Chcemy upamiętnić wszystkich, którzy zginęli walcząc z nazizmem; tych którzy szli z zachodu, ale też tych, którzy szli ze wschodu. To dzięki nim możemy obchodzić to i inne święta, możemy cieszyć się demokracją i wolnością" - podkreślił Marcin Karpiński przewodniczący SLD w powiecie zgierskim.

 

II wojna światowa była najbardziej okrutnym konfliktem w historii, do którego doprowadziła pełna nienawiści i pogardy ideologia nazistowska. Historycy szacują, że trwający 6 lat konflikt pochłonął życie ponad 80 milionów ludzi, w tym 6 mln Polaków.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem