Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla uczniów zgierskich szkół podstawowych

Zbliża się Europejski Tydzień Szczepień, przy tej okazji Sojusz Lewicy Demokratycznej w Zgierzu i Stowarzyszenie Wspólnie dla Zgierza przypomniały, jak ważne są szczepienia. Podczas piątkowej konferencji prasowej pod nazwą "Szczepienia ratują życie" podkreślano, że dzięki szczepieniom znacząco spadła liczba zachorowań na najgroźniejsze choroby, takie jak odra, świnka czy polio. Nie zabrakło akcentu lokalnego.

 

"W poniedziałek, 23 kwietnia rozpoczyna się Europejski Tydzień Szczepień, przy tej okazji chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców na kwestię szczepień i ich znaczenia dla zdrowia i życia ludzi" - mówi Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie zgierskim.

"Nie tak dawno prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski zaprosił na odbywającą się w lutym Akademię Zdrowia dr. Huberta Czerniaka, czołową postać ruchu antyszczepionkowego. W związku z tym skierowaliśmy do prezydenta pismo, w którym zapytaliśmy, jakie działania podejmuje urząd miasta, żeby popularyzować szczepienia wśród mieszkańców oraz czy podziela poglądy antyszczepionkowców. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na te pytania, co może sugerować, że prezydent zgadza się z poglądami przeciwników szczepień" - dodaje Łukasz Kubiak.

 

Przedstawiciele SLD i Stowarzyszenia Wspólnie dla Zgierza przedstawili też swoje propozycje dla mieszkańców z zakresu profilaktyki zdrowotnej i szczepień.

 

"Proponujemy wprowadzenie darmowych szczepień przeciwko grypie dla uczniów zgierskich szkół podstawowych. Sprawdzamy, czy istnieje możliwość pozyskania środków unijnych na taki program, ale i bez takiej możliwości budżet Zgierza jest w stanie sfinansować program bezpłatnych szczepień." - podkreśla Mieczysław Witczak, przedstawiciel Stowarzyszenia Wspólnie dla Zgierza.

 

Przedstawiciele SLD i Stowarzyszenia Wspólnie dla Zgierza zaznaczyli, że ich zdaniem szczepienia powinny być również jednym z kryteriów przyjmowania do zgierskich przedszkoli, dając dodatkowe punkty dzieciom szczepionym, co mogłoby zachęcić rodziców do szczepienia swoich pociech.

 

Sekretarz SLD w powiecie zgierskim przypomniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej sprzeciwia się dążeniom ruchów antyszczepionkowych do zniesienia obowiązkowych szczepień, co jest działaniem lekkomyślnym i nieodpowiedzialnym. Zwrócił uwagę na panującą w Rumunii epidemię odry oraz informację, że również w województwie łódzkim stwierdzono w ostatnim czasie pierwsze przypadki zachorowań na odrę.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem