Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Przebudują oświetlenie ulicy Witkacego?

Ruszył nabór projektów do IV edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zgłaszać można do 2 maja, po tym terminie nastąpi weryfikacja projektów, a od 10 do 25 czerwca mieszkańcy Zgierza będą mogli oddać głos na wybrane przez siebie projekty.

 

Swój projekt postanowił zgłosić także radny Rady Osiedla 650-lecia Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie zgierskim, który odpowiadając na głosy mieszkańców, zaproponował przebudowę oświetlenia ulicy Witkacego.

 

"Celem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, którzy o swoim problemie - źle oświetlonej ulicy - wielokrotnie informowali" - mówi Łukasz Kubiak.

 

"Obecne oświetlenie jest przestarzałe, przez co oświetla ulicę w sposób niewystarczający i nieefektywny, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych. Nowe, LED-owe oświetlenie pozwoli nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale także zmniejszy koszty oświetlenia" - dodaje radny Kubiak.

 

Wzdłuż całej ulicy Witkacego, zgodnie z propozycją radnego, stanąć ma 20 latarni LED-owych, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych. Problem oświetlenia jest władzom miasta doskonale znany, informowała o tym m.in. Rada Osiedla 650-lecia, na wniosek radnej Anny Chrostek, która zwracała uwagę na problem źle oświetlonych przejść dla pieszych. Radni Chrostek i Kubiak kierowali też do prezydenta Staniszewskiego pisma w tej sprawie, jednak władze miasta wciąż utrzymują, że na poprawę oświetlenia brak pieniędzy.

 

W sobotę 14 kwietnia radny Łukasz Kubiak wspólnie z Mieczysławem Witczakiem ze Stowarzyszenia "Wspólnie dla Zgierza" oraz Rafałem Mamińskim, przewodniczącym SLD w Zgierzu, zbierali podpisy poparcia dla projektu przebudowy oświetlenia ulicy Witkacego. Projekt radnego Kubiaka spotkał się z pozytywną reakcją mieszkańców.

 


Przebudują oświetlenie ulicy Witkacego?Przebudują oświetlenie ulicy Witkacego?Przebudują oświetlenie ulicy Witkacego?Przebudują oświetlenie ulicy Witkacego?Przebudują oświetlenie ulicy Witkacego?

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem