Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Wspólnie sprzątali Zgierz

Działacze zgierskiego SLD, wspólnie z przedstawicielami innych ugrupowań i stowarzyszeń, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i uprzątnąć Zgierz. Choć Międzynarodowy Dzień Ziemi dopiero 22 kwietnia, działacze Sojuszu i zgierscy społecznicy już dziś, 14 kwietnia spotkali się, by posprzątać swoje miasto, a jest co sprzątać.

 

"Dawniej, gdy nadchodziła wiosna, na ulicach miasta widać było wiosenne porządki, zamiatanie ulic i jezdni, sprzątanie zaśmieconych trawników, malowanie pasów na jezdniach czy krawężników. Dziś taki widok to rzadkość, dlatego postanowiliśmy wspólnie uprzątnąć Zgierz" - powiedział radny Rady Osiedla 650-lecia w Zgierzu Łukasz Kubiak, sekretarz powiatowy SLD.

 

"Należy pamiętać, że czystość to nie tylko wygląd, co pokazały wczorajsze intensywne opady, gdy śmieci zapychały uliczne odpływy" - dodał Kubiak.

 

Społeczna akcja sprzątania Zgierza pod nazwą "Wspólnie uprzątnijmy Zgierz" zgromadziła przedstawicieli różnych ugrupowań i stowarzyszeń, a wśród nich Stowarzyszenie "Wspólnie dla Zgierza".

 

"To pierwsza taka akcja. Zachęcamy mieszkańców, by razem z nami zaangażowali się w sprzątanie Zgierza, bo warto zadbać o czystość i porządek w naszym mieście" - stwierdził Mieczysław Witczak, przedstawiciel Stowarzyszenia "Wspólnie dla Zgierza.

 

Uczestnicy akcji podkreślili, że dzisiejsze sprzątanie to dopiero początek i zamierzają przeprowadzić podobne akcje w innych częściach miasta, skoro władze Zgierza nie śpieszą się z wiosennymi porządkami.

 


SprzątanieZgierza2018SprzątanieZgierza2018SprzątanieZgierza2018SprzątanieZgierza2018SprzątanieZgierza2018

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem